Bize Ulaşın
+90 (216) 429 60 77
+90 216 429 60 95
Çalışma Saatleri
09:00 - 18:00
Pazartesi - Cumartesi

 

Klima Aparatı

Klima aparatı ürünlerinin kullanımı sıcak ve soğuk olan tüm alanlar için uygundur. Bilindiği üzere Türkiye ve bir çok Ülke de ofis içerisinde çalışma ortamları çağrı merkezi masa sisteminde bitişik veya birbirine yakın yapılmaktadır. Bu ortamların çoğu plaza ofislerde olduğundan havalandırma ile ilgili bir çok sistem kullanılmaktadır. Bu sistemler aşağıda listelenmiştir.

 • Merkezi sistem havalandırma
 • Kaset klima
 • Split klima
 • Menfez havalandırma
 • Slot anemostad Difüzör

Yukarıdaki sistemlerin kullanımı esnasında ortamda bulunan kişiler için bazı olumsuz durumlar meydana gelmektedir. Aynı ortamı paylaşan kişiler arasında çıkan en büyük anlaşmazlık, havalandırma sistemleri üzerinden ofise gelen havanın kendilerine gelmesidir. Havalandırma sistemi üzerinden gelen havanın kişiye direkt olarak temas etmesi beraberinde bir çok rahatsızlıklar getirmektedir. Bunlardan en yaygın olarak görünenleri Klima çarpması sonucunda meydana gelen bel ve boyun tutulmalarıdır. Bir diğer rahatsızlık ise baş ağrısıdır. Bu rahatsızlıklar klima kullanımı olan her ortamda mevcuttur.

Neden Klima Aparatı

Klima dan gelen havaya direkt maruz kalmak yukarıda bahsedildiği gibi sağlık konusunda bizleri olumsuz olarak etkilemektedir. Peki bunu nasıl önleyebiliriz.

Gürsel Reklam ve Tanıtım San. Tic. Ltd. Şti. firmamız havalandırma sistemi üzerindeki çalışmaları sonucunda bu konu hakkında bir fikir bularak ve bu fikir doğrultusunda Ar-Ge çalışmaları yaparak klima kullanımları olan alanlar için 2011 yılında klima aparatı geliştirmiştir. Geliştirilen klima aparatı tüm klima modellerine uyarlanmıştır.

Klima Aparatları

Kullanıcıların geri dönüşleri değerlendirilerek piyasa da kullanılan tüm havalandırma sistemleri için klima aparatları geliştirilmiştir. Bu klima aparatlarının en çok kullanılanları aşağıdaki gibidir.

 • Split Klima Aparatı
 • Kaset Klima Aparatı
 • Menfez Klima Aparatı
 • Salon Klima Aparatı
 • Döşeme Klima Aparatı

Yukarıdaki belirtilen tüm aparatlar klima çarpmasını önleyerek oluşabilecek tüm rahatsızlıkları ortadan kaldırmaktadır.

 

Split Klima Aparatı

Split klima aparatı fonksiyonel bir aparattır. Yani tüm split klimalara uyarlanabilir. Yaygın olarak kullanılan split klima bir çok marka tarafından farklı ölçülerde üretilmektedir, tüm bu ölçülere uygun olarak üretilen split klima aparatı özelliklerini aşağıdaki gibidir.

Split klima aparatı

Tüm split klimalara uygun

Klima markalarının üretim yaptıkları tüm modeller için kullanılabilir.

Klima aparatı Hareketli kollar

Hareketli kollar; Klima modelleri bir çok farklı tasarımlara sahiptirler. Bazı markaların klimaları ince bazılarının ise kalın gövdeli olarak üretilmektedir. Split klima aparatının hareketli kollara sahip olması klimaya yakınlık ve uzaklık ayarının yapılması içindir. Bu sayede hem ince hemde kalın gövdeli klimara uyarlamak mümkündür. Eğer sabit bir kol ile bağlı olsaydı bu ayarlamayı yapmak mümkün olmayacaktı ve klima üzerindeki görünümü estetik durmayacaktı.

Bölünmüş kapak

 Klima aparatı Şeffaf flaplar

Şeffaf flaplar, 65cm uzunluğunda kırılmaz solid malzemeden üretilmiş  2 adet plastikten oluşmaktadır. Bu plastikler birbirlerine kızak sistemi ile bağlıdırlar. Kızak sisteminin amacı geniş ve dar olarak üretilen tüm klimalara göre ayarlama yapılmasıdır. 65-125cm arasındaki tüm klimalar için kızak üzerindeki plastik parçaları sağa sola çekerek klima ölçüsüne göre ayarlama yapılabilir.

Döndürme çubuğu

Split Klima kullanımı ev ve ofisler de yaygın olarak kullanılmaktadır. Isıtma ve soğutma işleminin faydalı olması için oturma alanlarına yakın mesafe de monte edilmektedir. Genel de boy seviyesin üzerinden yapılmaktadır bu montajlar. Durum bu şekilde olunca klimaya takılan aparata müdahale de zorlaşmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla 35cm yüksekliğinde aparatının hareketli koluna takılan şeffaf çubuk kullanılmaktadır. Artık klima aparatına sandalye veya merdiven kullanmadan 360° açı verebilir istediğiniz yöne döndürerek kullanabilirsiniz.

Split çubuk

Kaset Klima Aparatı

Kaset klima aparatı; Kaset klimalara yaygın olarak ofis katlarında kullanılmaktadır. Bu klimanın kullanıldığı ofislere tavana monte edilen bir klima türü olduğu için tam altında ve yakınındaki alanlara oldukça etkili bir şekilde sıcak ve soğuk hava üflemektedirler. Bu üflemeden dolayı çevredeki kişiler doğrudan etkilenmektedir. Dolayısıyla havaya direk maruz kalan kişiler çoğu zaman hasta olmamak için bu klimanın kapatılmasını istemektedir. Ortam da çalışan klimaya biraz uzak olan kişiler de açık kalmasını istemektedirler. Bu durum özellikle yaz yazlarında hemen hemen her ofiste yaşanmaktadır.

En yaygın ilkel çözüm

Bu durumun yöneticiler tarafından çözülmesi için sürekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bazı yöneticiler bu durumu basit çözüm olarak sorun yaşanan bölgelere doğru üfleyen klima ağızlarını koli bandı ile bantlamaktadırlar. Tabi bu durum kısa süreli bir çözüm olmakla beraber bantlama yapıldığı için klimaya da zarar verebilmektedir.

Kaset klima aparatı tam olarak yukarıdaki tüm sorunlarını ortadan kaldırmak amacı ile üretilmektedir. 2 mm kalınlığında kırılmaz malzeme yapısı ve şeffaf görünümü ve şık tasarımı ile üretilmektedir. Klimaların dıştan dışa ölçülerine göre üretim yapıldığından dolayı tam uyumlu bir şekilde monte edilmektedir.

kaset klima aparatı

Kaset klima aparatı Ölçüler

Kaset klimaların piyasa en çok kullanılan ölçüleri; 65×65 – 70×70 – 95x95cm’dir. Tüm bu ölçülere göre aparatlar mevcuttur. Sipariş vermek isteyenlerin klimalarının dıştan dışa ölçülerini alıp, bu ölçüye göre satışı yapılan ürünü sipariş etmek olacaktır.

Klimaya 4 adet montaj aparatı ile yapılmaktadır. Bağlantı yapılan noktalar klimanın köşelerine denk gelmektedir. Bu bölümde klimanın herhangi bir aksamı bulanmadığı için klima için zarar söz konusu değildir. Kurulum oldukça basit olup, yaklaşık 1 veya  2 dakika içerinde yapılmaktır.

 

Menfez Klima Aparatı

Menfez klima aparatı ; Merkezi havalandırma sistemi yaygın olarak ofis katlarında kullanılmaktadır. Merkezi havalandırmanın kullanıldığı ofisler de tavana monte edilen bir sistem olduğu için tam altında ve yakınındaki alanlara oldukça etkili bir şekilde sıcak ve soğuk hava üflemektedirler. Bu üflemeden dolayı çevredeki kişiler doğrudan etkilenmektedir. Dolayısıyla havaya direk maruz kalan kişiler çoğu zaman hasta olmamak için bu sistemin kapatılmasını istemektedir. Ortam da çalışan merkezi havalandırmaya biraz uzak olan kişiler de açık kalmasını istemektedirler. Bu durum özellikle yaz yazlarında hemen hemen her ofiste yaşanmaktadır.

En yaygın ilkel çözüm

Bu durumun yöneticiler tarafından çözülmesi için sürekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bazı yöneticiler bu durumu basit çözüm olarak sorun yaşanan bölgelere doğru üfleyen havalandırma ağızlarını koli bandı ile bantlamaktadırlar. Tabi bu durum kısa süreli bir çözüm olmakla beraber bantlama yapıldığı için sisteme de zarar verebilmektedir.

Menfez klima aparatı tam olarak yukarıdaki tüm sorunlarını ortadan kaldırmak amacı ile üretilmektedir. 2 mm kalınlığında kırılmaz malzeme yapısı ve şeffaf görünümü ve şık tasarımı ile üretilmektedir. Merkezi havalandırma sistemlerinin tavanda bulunda üfleme panelleri birkaç farklı şekilde yapılmaktadır.

 • Kare Anemostad Menfez kapaklar

Kare menfez klima aparatı

60x60cm ölçülerinde kullanılan menfez kapaklar için yapılan klima aparatı; Kapakların dış ölçülerine göre üretilmektedir. Dış kenarlarında sistemden gelen havayı tavan hizasına yönlendirmek amacı ile ürünle bütün yönlendirme flapları vardır. Ürünün orta bölümünde ise sistemden gelen havaya yön vermeyi kolaylaştırmak amacı ile piramit şekilde bir tasarım ile orta bölümü şişirilerek yapılmaktır. Bu sayede gelen hava bu bölüme çarparak dış kenarlara doğru yönlendirilmektedir.

 • Ovel Anemostad Menfez Kapaklar

ovel menfez

30x30cm ölçülerinde kullanılan menfez kapaklar için yapılan klima aparatı; Kapakların dış ölçülerine göre üretilmektedir. Dış kenarlarında sistemden gelen havayı tavan hizasına yönlendirmek amacı ile ürünle bütün yönlendirme flapları vardır. Ürünün orta bölümünde ise sistemden gelen havaya yön vermeyi kolaylaştırmak amacı ile piramit şekilde bir tasarım ile orta bölümü şişirilerek yapılmaktır. Bu sayede gelen hava bu bölüme çarparak dış kenarlara doğru yönlendirilmektedir.

 • Slot Difüzör Menfez Kapaklar

uzun menfez

Son dönemler de yapılan hemen hemen her plaza ve ofislerde kullanılan bir sistemdir. Genelde dikdörtgen ölçüye sahip bu kapaklar birbirine ilave edilerek çok uzun metrajlarda da kullanılmaktadır. Bu kapakların genişlikleri de farklıdır. 7 – 25cm arasında genişlik olarak bir birinden farklı slot difüzör kapaklar vardır. Tüm bu ölçülere göre aparatlar mevcuttur. Sipariş vermek isteyenlerin slotların dıştan dışa ölçülerini alıp, bu ölçüye göre ürünü talep etmeleri olacaktır.

Slot difüzör klima aparatı 2mm kalınlığında, Şeffaf görünümde ve Kırılmaz yapıya sahiptir. Menfez kapaklara montaj aparatı ile vidalanarak monte edilmektedir. Bağlantı yapılan noktalar kapakların dış çerçevelerine denk gelmektedir. Kurulum oldukça basit olup, yaklaşık 1 veya  2 dakika içerinde yapılmaktır.

Klimalık Çözümlerini Daha Yakından Tanıyın.

iyzico
ucretsizkargobanner-1132x140-1132x140